Ogłoszenie nie jest ważne

duży wydajny klimatyzator ZIBRO

950 zł €221 / $254
Panasonic
Miasto: Warszawa
Był online: 15 wrz 2013
Ogłoszeń sprzedającego: 3

Zamieszczono: 2 wrz 2013

Opis towaru przez autora:

Klimatyzator przenośny. Moc chłodzenia 4,3 kW. Przeznaczony do pomieszczenia o powierzchni do 45 m2.

Klimatyzatory Zibro chłodzą tam, gdzie jest to konieczne. Jest to nie tylko przyjemne i wygodne dla wszystkich cierpiących z powodu upałów, lecz przede wszystkim przynosi ulgę osobą starszym i alergikom, którzy w takich warunkach cierpią na duszności i mają kłopoty z oddychaniem.

W przeciwieństwie do wentylatora, który jedynie przemieszcza ciepłe powietrze, klimatyzator usuwa ciepło na zewnątrz i chłodzi pomieszczenie. Równocześnie eliminuje on nadmiar wilgoci, co sprawia, że nie odczuwamy skutków upałów ani duchoty. Optymalne warunki to temperatura wewnątrz od 18 do 22 st.C przy wilgotności względnej powietrza wynoszącej ok. 50 Jako Zibro, warunki takie określamy 'strefą komfortową, ponieważ umożliwiają one optymalne funkcjonowanie naszego organizmu pod względem fizjologicznym oraz psychicznym. Gdy powietrze w mieszkaniu jest zbyt ciepłe oraz/lub zbyt wilgotne, nasze samopoczucie pogarsza się. Oczyszczanie powietrza ma także wpływ na zdrowy klimat w mieszkaniu. Jest to przyjemne dla wszystkich, którym upał dokucza, ale przede wszystkim przynosi ulgę osobom starszym i alergikom, którzy w takich warunkach cierpią na duszności.

Klimatyzator przenośny z jednostką zewnętrzną tzw. splitem :

Najwyższy model z serii P wyposażony jest w przenośny zewnętrzny zespół skraplający. Dzięki tej konstrukcji Zibro PX 643 łączy w sobie wszechstronność użycia przenośnego klimatyzatora z zaletami klimatyzatora stacjonarnego, ale bez kosztów montażu. Urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, w której umieszczanie jednostki zewnętrznej na stałe jest zabronione, jednostka wewnętrzna połączona jest z zewnętrznym zespołem skraplającym za pomocą giętkiej rury odprowadzającej, umożliwiającej swobodny przepływ wilgotnego i ciepłego powietrza na zewnątrz. Dzięki swej wysokiej przepustowości oraz wydajności chłodzenia klimatyzator PX 643 nadaje się do chłodzenia pomieszczeń o kubaturze do 110 m3.

Funkcje produktu:

• System cooldown

• Sprężarki japońskich producentów

• Kółka umożliwiające przemieszczanie

• Ekologiczny czynnik chłodniczy R410a

• Cichy wentylator o higienicznej konstrukcji

• Estetyczna, obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów

• Filtr ekranowy, wyłapujący największe zanieczyszczenia z powietrza

Niski pobór energii, wysoka wydajność system COOLDOWN

Klimatyzator Zibro zawdzięcza swój niski pobór energii unikalnemu systemowi schładzania 'cooldown'. Oznacza to, że skondensowana woda zostaje użyta do chłodzenia silnika sprężarki, co jest bardzo energooszczędnym rozwiązaniem.

Unikalny 'antyalergiczny' system filtrujący

Wszystkie przenośne modele klimatyzatorów Zibro chłodzą i równocześnie oczyszczają powietrze. Oczyszczanie odbywa się za pośrednictwem systemu filtrującego, przez który znajdujące się w pomieszczeniu powietrze przepuszczane jest 3 razy na godzinę. Wszystkie dostępne modele wyposażone są w zintegrowany filtr siatkowy usuwający z powietrza większe cząsteczki kurzu, jak też w filtr z węglem aktywnym, który eliminuje nieprzyjemne zapachy. Modele P122, P125, P328, P332 oraz PX 643 są dodatkowo wyposażone w elektrostatyczny filtr powietrza 3M. Filtr ten zwany też filtrem HAF usuwa z powietrza najdrobniejsze cząsteczki, wywołujące często reakcje alergiczne, czyli tzw. alergeny, którymi są pyłki roślin, sierść zwierząt domowych, pleśń i bakterie. Ten system filtrujący zapewnia czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych oraz biurowych, a jego wydajność wynosi 80 Aby utrzymać wydajność systemu filtrującego na tym poziomie, należy czyścić regularnie filtry lub wymieniać je na nowe.

Dane techniczne :

Moc chłodnicza kW 4,3 Moc chłodnicza BTU/h 14000

Wydatek powietrza m3/h 550

Poziom hałasu jedn. wewzew. dB 49-60/58

Czynnik chłodniczy R 407 c

Napiecie V 230

Odwilzanie l/24 h (30 oC / 80 50

Wymiary jedn. wew. (szer x gł x wys) mm 540 x 500 x 800

Wymiary jedn. zew. (szer x gł x wys) mm 500 x 340 x 580

Wa

Stan: Używane