Dach ekologiczny z Wióra Osikowego - Dachy Wiór Osikowy. Cała Polska

Dach ekologiczny z Wióra Osikowego - Dachy Wiór Osikowy. Cała Polska
Marek
Miasto: Warszawa
Był online: 1 cze 2017
Ogłoszeń sprzedającego: 1

Zamieszczono: 1 cze 2017

Opis towaru przez autora:

Wykonujemy pokrycia dachów, dworów, pałaców, budynków gospodarczych, altan i innych obiektów; budynków prostych i bardzo skomplikowanych. Listę realizacji udostępniamy zainteresowanym osobom po skontaktowaniu się z nami. Zasięg naszego działania obejmuje teren całej Polski i nie tylko.

kontakt i strona internetowa:

www.dachyosikowe.com.pl

Tel: 604 639 731

Nasza firma to:

- długoletnie rodzinne doświadczenie

- udoskonalona technologia krycia i coraz nowsze

rozwiązania

- solidność i precyzyjność

- szybkie wykonanie (możliwość pokrycia w ciągu

jednego dnia do 100m2 powierzchni dachu)

- fachowy, ciągły nadzór kierowniczy

- produkcja wiórów z najlepszego, specjalnie wyselekcjonowanego drewna

- obszar działania - teren całej Polski i UE

- fachowe doradztwo, porady i konsultacje

- liczne rekomendacje

Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, wykorzystujemy rodzinne doświadczenia i wciąż udoskonalamy technikę krycia dachów wiórami osikowymi. Kompleksowa oferta naszej firmy obejmuje cały proces produkcji: od pozyskania drewna w lesie poprzez produkcję wiórów, transport aż po wykonanie dachu. Stosowane przez nas pokrycia wytwarzane są z najlepszych gatunków drzew, pochodzących z okolicznych lasów Puszczy Augustowskiej.

Wióry osikowe są to deszczułki strugane z mokrego drewna osikowego, o wymiarach ok. 35- 40 cm długości, 8- 12 cm szerokości i grubości - 0,4 - 0,6 (cięte są specjalną, ręcznie wykonaną maszyną).

Wiór układany jest warstwami na tzw. zakładkę, dzięki temu powstaje kilkanaście warstw, dających grubość dachu ponad 5 cm, przypominającego rybią łuskę. Osika zachowuje charakterystyczny zapach, który odstrasza szkodniki, po wyschnięciu prawie nie wchłania wody i nie odkształca się. Trwałość osiki szacowana jest na ok. 40 lat, co zawdzięcza wyjątkowej odporności na działanie czynników atmosferycznych. Krycie dachu wiórami osikowymi jest bardzo pracochłonne i misterne, powinno być też solidne i bardzo precyzyjne, co również przyczynia się do długowieczności. Dlatego też ważna jest tu fachowość i wieloletnie doświadczenie.

Pokrycia dachów wiórem osikowym są jednymi z najbardziej wytrzymałych i prestiżowych pokryć stosowanych od wielu pokoleń w Polsce i na Litwie.

Pokrycia te rozpowszechnione kiedyś, obecnie powracają do łask dzięki wzrostami akceptacji dla ekologicznych rozwiązań. Drewniane pokrycie dachu zapewnia komfortowe warunki cieplne. Latem pomieszczenia nie nagrzewają się, zaś zimą osikowe pokrycie zatrzymuje ciepło w domu. Dachy takie są lekkie (waga pokrycia osikowego po wyschnięciu nie przekracza 17- 18 kg na m2), estetyczne i trwałe, nie wymagają impregnacji czy malowania. Wióry można z łatwością dostosować do każdej formy dachu, od tej najprostszej do tej o najbradziej wymyślnych kztałtach, można je układać bezpośrednio na odeskowaniu lub na tzw. łatach z folią. Dachy pokryte wióami osikowymi wyglądają przepięknie, stylowo, są doskonałą propozycją dla zwolenników ekologicznych i tradycyjnych trendów w architekturze, ich atrakcyjność podnoszą atuty eksploatacyjno- techniczne sprawdzając, że stają się one jednymi z najnowocześniejszych typów pokryć. Długoletnie doświadczenie i wypracowana dzięki temu przez nasza firmę technologia pokryć z wióra osikowego, gwarantuje Państwu trwały dach na ok. 40 lat.

Więcej zdjęć (7):